Lierda LSD4RF-2F717N30 LoRa SX1278 470M 100mW M2M Module
* Low power consumption
* Working Freuquency band: 401~510MHz
* Data rate: LoRa 0.2 ~ 37.5Kbps
* Interface: SPI
* LoRa debug, compatible with FSK, GFSK, OOK
Sign up for price alert
Availability: In stock
Worldwide express shipping and delivery without delay
Call us now for more info if you have any questions about our products
Qualified products and guarantee your money back if return.
Enjoy shopping and 5-star service here!
Details
Details
Lierda LSD4RF-2F717N30 module specifications:
* Main chipset: SX127X
* Package: LCC
* Dimensions: 18.4 x 18.4 x 3.0mm
* Working Environment: -40~+85℃
* Humidity: 5~95%
* Voltage: 2.4 ~ 3.6V
* TX power: ≤ 120mA
* RX: ≤14mA
* Interface: SPI
Reviews
Write Your Own Review
You're reviewing: Lierda LSD4RF-2F717N30 LoRa SX1278 470M 100mW M2M Module